KROUŽKY

TÁBORY

Pozvánky

Den otevřených dveří
4. září 2024 St

Info

Jen pro členy

Přihlašovací jméno

HesloRegistrace

Kontakt

Adresa:
Pionýr Kopřivnice
Sokolovská 393
742 21 Kopřivnice
IČO: 67340547
pionyrkoprivnice@centrum.cz
Vedoucí PS:
Božena Klimecká
tel. 606 445 245
Účet: 2400112377/2010

Oddíly

Hlavní činností Pionýra jsou pravidelné oddílové schůzky pro členy a nepravidelné klubové schůzky pro veřejnost. Naší skupinou už prošlo nespočet oddílů. Většinou zaniknou tím, že celý oddíl odroste a když se založí nový, tak má většinou jiný název či jiné vedoucí.

V tomto školním roce fungují pod naší skupinou 3 aktivní oddíly, které se scházejí každý týden v klubovně na pravidelných schůzkách a společně se účastní různých soutěží, činností a akcí. Převážně takových, na kterých se většinově shodnou účastníci našich oddílů.

Jaké výhody má chodit do oddílu?

Děti, které chodí do oddílu několik let, jsou v budoucnu více připravené na různé výzvy, jsou sebejistější, chytřejší a společenštější. Může za to fakt, že dítě si rozšíří okruh kamarádů mimo třídu, sousedy nebo známé, kteří přijdou na návštěvu. A s novými kamarády objevuje věci naprosto odlišné od školních zařízení, které jsou navíc více prospěšné do budoucnosti. Od vedení týmu až po organizování akcí, soutěží atd… Navíc dítě procestuje velký kus republiky, a když je starší může vyjet i přes různé projekty do zahraničí. Většina co se v oddílech udrží, jsou pak vedoucí na táborech a vesměs mají takové celoživotní vzdělávání.

Šedé myšky

Oddíl Šedé myšky vede Jelena Jurečková společně s instruktory. Oddíl je všeobecně zaměřen, určen pro děti od 7 do 15 let a pod Pionýrskou skupinou Kopřivnice funguje již od roku 1996.

Šedé myšky Šedé myšky soustředí svou pozornost hlavně na oblast divadla, hudby, výtvarné a rukodělné činnosti. Od roku 1998 jsou pravidelnými účastníky republikového finále Sedmikvítku.

Na pravidelných schůzkách se děti věnují různým hrám a dovednostem (učí se jak se chovat v přírodě, vaří, zkouší různé výtvarné techniky, věnují se sportu…).

Pravidelně vyráží na jednodenní výlety nebo víkendové akce. Kromě Sedmikvítku se účastní každoročně celostátního setkání Pionýrů v různých koutech ČR.

Olbramští tygři

Olbramští tygři Oddíl Olbramští tygři vede Veronika Ridzáková a Natálie Hruškovská. Je určen pro děti od 7 do 15 let a je všeobecně zaměřen. Oddíl byl založen pod Pionýrskou skupinou Kopřivnice v roce 2018.

V roce 2018 se taky oddíl dostal do republikového finále Sedmikvítku v Českých Budějovicích v kategorii divadlo.

Na pravidelných schůzkách se děti věnují divadlu, výtvarným činnostem, sportu i různým deskovým či jiným hrám. Občas také vyrazí o víkendu na výlet, např. za poznáváním památek

OlbramChallenge

OlbramChallenge Oddíl vznikl spontánně nedávno a to kvůli outdoor táboru Olbram Challenge, který už funguje od roku 2013.

Aktivní mladí členové společně tvoří hnací motor naší skupiny. Vymýšlejí, organizují a zařizují akce nejen pro členy skupiny, ale převážně pro veřejnost ( Pohádkový les, Bubu stezka, Ples, tábory... ).

Být Pionýrem pro ně znamená mít přátele, na které se můžete spolehnout, zažít víc než ostatní a dozvědět se spoustu nových věcí.

Naše kluby

Klub je speciální skupina, která je určena členům s podobnými zájmy. Scházejí se minimálně 1x měsíčně a jsou určeny jak pro oddíly, tak i pro veřejnost.

Kluby své konání oznamují pozvánkami, tudíž je nutné sledovat náš Facebook (www.facebook.com/pionyrkoprivnice a naše webové stránky. Nebo některé kluby jsou už tak veliké, že mají vlastní FB stránku na události a prezentování své činnosti.

Airsoftový team: Bratrstvo stažených půlek

B.S.P. B. S. P. neboli Bratrstvo Stažených Půlek je airsoftový tým působící pod záštitou Pionýrské skupiny Kopřivnice. Je složen z jejich aktivních a bývalých členů a společně vyrážejí na akce pořádané ostatními týmy, nebo si jdou jen tak společně zastřílet.

Výtvarný klub činohrátek

Výtvarné činohrátky V tomto klubu mohou děti vyzkoušet nespočetné množství výtvarných a rukodělných technik. Scházejí se pravidelně jedenkrát měsíčně. Během roku jsou schůzky tématicky zaměřeny a dávají tak příležitost vyrobit někomu například dárek či přání.

Klub deskových her

Klub deskových her Jak již název napovídá, scházíme se za účelem hraní her a nejen těch deskových. Nebývá výjimkou vlastní úprava některé známé hry (Člověče, nevzdej to!) či zkombinování více her. Většinou nám jedna hra zabere celý večer a bývá u ní kopec legrace.

Klub prošlapaných bot

Klub prošlapaných bot Rádi poznáváme vše kolem nás od přírodních úkazů, muzeí, hradů, zámků až po lunaparky. Cestujeme všemi prostředky a někdy to může být výprava i na více dní, to pak máme takový Vandr či Čundr. Objevování světa kolem nás je pro všechny věkové kategorie a společně je to vždy větší zábava.

Klub dodgeballu OlbramChallenge

Klub dodgeballu OlbramChallenge Dodgeball je Americký styl vybíjené akorát je o moc rychlejší a hraje se bez nabíjení. Šest hráčů proti šesti s pěti balóny. V Evropě se tento sport začal rozšiřovat od roku 2010, kdy byla založena EDBF (Evropská dodgeballová federace). Náš klub dodgeball OlbramChallenge byl založen jako první v republice a do roku 2017 jsme reprezentovali ČR na Mistrovstvích Evropy. Ale nic netrvá věčně a začalo se rodit více dodgeballových týmů napříč republikou, a tak jsme založili samostatnou neziskovou organizaci: Českou asociaci dodgeballu, z. s. a sdružujeme celý tento sport u nás.

Pokud máš chuť podívej se na naše FB a kontaktuj nás telefonicky (777 745 887). Trénujeme v neděli a ve středu na ZŠ 17. Listopadu

Klub Juggeru

Klub Juggeru Na našem outdoor táboře Olbram Challenge jsme si vyzkušeli drsnější sportovní novinku, která má původ z filmu Šílený MAX. Rozhodně stojí za to se podívat o čem tento sport je. Je to něco mezi rugby a larpami (LARP – bojování s pěnovými meči, štíty atd…) Kdy si můžeš přijít vyzkoušet tento sport se dozvíš v události na FB OlbramChallenge.

Klub Famfrpálu

Klub Famfrpálu Svět Harryho Pottera očaroval celý svět napříč generacemi a není divu, že si někdo dal práci a vymyslel reálný sport mimo Bradavice. Tento sport jsme začali také hrát a je velice zábavný a akční. Proto nás nebaví na něj čekat celý rok a hrajeme ho nyní častěji. Kdy si můžeš přijít vyzkoušet tento sport se dozvíš v události na FB OlbramChallenge.

Zbyněk Kocián, Filip Dospiva 2005 - 2014, Spravce: Matyáš Peroutík, 2022-2024