Olbram Challenge - zorganizoval první Mistrovství ČR v Dodgeballe v Brně

Olbram Challenge - zorganizoval první Mistrovství ČR v Dodgeballe  v Brně
Mirek Klimecký, 14. listopadu 2017
Celou událost zorganizoval elitní team Olbram Challenge, kterému se podařilo v areálu VUT zorganizovat turnaj pro neuvěřitelných 19 teamů z celé České republiky. Soutěžilo se ve třech kategoriích a dorazily týmy z Kopřivnice, Brna, Ústí nad Labem, Frýdku-Místku, Prahy ale také z Bučovic.

Již od půl 9 se před tělocvičnou začaly objevovat první nadšené týmy, aby se seznámily s konkurencí i harmonogramem turnaje. Hodinku na to vše začalo za doprovodu české hymny a hala se začala plnit nejen nadšením a napětím, ale také tou správnou rivalitou mezi týmy.

Úderem desáté hodiny se na obou kurtech rozehrály první skupinové boje v kategorii muži. Celkem 8 týmů, bylo rozlosováno na skupiny A a B. Ve skupině A jsme tak mohli pozorovat souboje mužů z Prahy - Prague unicorns, z Brna tým Dildostorm, za Ústí oblíbení bojovníci Sea Lions a leadry skupiny byli muži z Kopřivnice s názvem Olbram Challenge. Ve druhé skupině svedli souboj muži Brno 2, za Prahu Kings of Throws, dojeli i muži z Pelikans Bučovice, ale vítězem skupiny se nakonec stali Rudí orli z Frýdku.

Na dvě skupiny byla rozdělena také kategorie mix s celkovým počtem 8 týmů. Ve skupině A se proti sobě utkaly dva týmy z Brna - Nulová šance a Dangling pointers, pražský team Here for beer a pořádající tým z Kopřivnice Olbram Challenge, který suverénně vyhrál skupinu. Ve druhé skupině pak našlo zastoupení každé město: za Brno nastoupili Kočičáci, pražští Prague underdogs, za Frýdek Rudí orli a za Ústí Sea Lions, kteří vybojovali první místo ve skupině B.

Mezi mix týmy a muži se také utkávaly naše ženy, které zastupovaly tři týmy a odehráním se již určovalo pořadí. S absolutním přehledem vyhrály ženy z Frýdku a Ústí které byly složeny jako Směska, na záda jim dýchaly Wonder women které tvořily ženy z Brna a Kopřivnice a na krásném třetím místě se umístil tým žen Winwin z Prahy, které hrály neuvěřitelně.

Po odehraných skupinách a zasloužené pauze na oběd následovaly souboje o umístění formou pavouka při kterých se v kategoriích mix dostaly do medailových bojů neskutečnou hrou týmy Kočičáci, Rudí orli, Sea Lions a Olbram Challenge. V kategorii mužů poté výkony superhrdinů bojovali Dildostorm, Kings of throws, Sea Lions a Olbram Challenge.

Poslední souboje skončily a všichni znali výsledky, kde zkušenosti potvrdil tým Olbram Challenge a hned po nich ukázali svou připravenost také Sea Lions, kteří byli pro všechny obrovským soupeřem.

Výsledné umístění (viz. níže) některé potěšilo a některé zklamalo, avšak všichni si odnášíme nejen poháry, úžasné zážitky a zkušenosti ze hry, ale také nové přátele z ostatních týmů, se kterými nás sblížila hlavně i následná afterpárty.

Muži:
1. Olbram Challenge (Kopřivnice)
2. Sea Lions (Ústí nad Labem)
3. Kings of throws (Praha)
4. Dildostorm (Brno)
5. Rudí Orli (Frýdek-Místek)
6. Pelikans (Bučovice)
7. Prague Unicorns (Praha)
8. Brno 2

Mix:
1. Olbram Challenge (Kopřivnice)
2. Sea Lions (Ústí nad Labem)