Šmoulové na Olbramu

Petr Frňka, 17. září 2017
Šmoulů bylo všude plno.Jak v nápaditosti kostýmů od dětí, tak i v melodiích každého dne,rána i večera, při hraní šmoulích písníček.Nedočkavé a natěšené tváře zářily z dětí při každodenních chvílích.Do etapových her byly děti ponořeny celým svým duchem,kdy se snažily při každé soutěži vybojovat,co nejvíce bodů pro svůj tým.Táborové oddíly se vydaly na území zlého, zákeřného Gargamela,osvobodily Šmoulinku a zachránily šmoulí vesničku od napadení Gargamela. Když přišly teplé a slunečné dny, vydali jsme se do nedalekého aquaparku v Únanově.Za cílem do aquaparku nás sice čekala několika kilometrová ,dlouhá pěší tůra, avšak všichni to statečně zvládl. Po cestě jsme zpívali všelijaké písničky, povídali vtipy a hádali hádanky. Na koupališti jsme zažili spoustu zábavy,jezdili jsme na tobogánech,potápěli jsme se ve vodě a také si děti užily dětkého hřiště, které je součástí koupaliště. Večer děti čekala pravá šmoulí diskotéka. Jako zpestření tábora děti čekal výlet do jaderné elektrárny Dukovany, kde jsme jeli autobusem.Exkurze se konala ve dvou skupinách. Při čekání na výmenu skupin, jsme s dětmi hráli různé,kolové hry.Děti měly možnost vidět,jak jaderná elektrárna Dukovany vznikla, jak se elektřina vyrábí,odkud se bere zdroj eletřiny apod.Děti shlédly v kině jaderné elektrárny Dukovany pár krátkých,naučných filmů.Dětem se výlet velice líbil,odnesly si s sebou spoustu nových vědomostí a zážitků. Na táboře jsme se měli jedno takové zakázené slovíčko,které bylo zakázané vyslovit, jinak každý musel udělat pět dřepů. Bylo to tzv. Gargamelové číslo( dva) neboli sluníčko. Tím pádem, když děti při jakékoliv chvilce vyslovily číslovku dvě, čekalo je pět dřepů.Avšak nedřepovaly jen děti, dřepovali jsme všichni , jak vedoucí, paní kuchačky tak i dokonce paní zdravotnice.

Celý tábor jinak proběhl v pořádku a všichni jsme se ve zdraví vrátíli domů. A příšti rok snad opět znovu. Tentokrát jako Indiání :D

Autorka: Vendula Vlašicová