Putování po pramenech - otvírání studánek

Božena Klimecká, 20. dubna 2017
Tak a začalo naše čtvtré putování po pramenech v našem okolí . První kroky patřili cestě k autobusu který nás dovez na Libotín -koupaliště kde je kousek železitý pramen překrásně místo pro studánku další zastávka byl pramen Pod Tisem . Dá se říct že nás překvapila svoji nepřístupnost ,zastavili jsme se znovu u studánky o to U pionýrské chaty .Jenže jsme to vzali trošku zkratkou a tím že jsme cestu neznali tak to trvalo trochu déle než jsme jí objevili ,další studánku a to U včelinku a pak jsme se vydali do Rybího ke studánce Purmenská ale nastal problém jak se tam dostat neb přístupové cesty byly buď soukromé nebo měli el. ohradníky s kravičkami až na potřetí jsme našli cestu přes hřiště tak tak jsme stihli autobus zpět domů.
Výlet to by skvělý, počasí nám přálo. Doufejme že při dalším putování nalezneme více pramínku.Domů si účastníci odnesli tři nálepky studánek u kterých jsme byli .dá se říct ,že to byla příjemně prožitá sobota v přírodě kde jsme poznali nové zákoutí našeho okolí.