Olbram Challenge reunion

Mirek Klimecký, 11. října 2016
Ihned jsme zasedli do kruhu a sdíleli jsme navzájem, jak se nám daří od našeho posledního setkání na táboře. Náš tým vedoucích byl mile překvapen, jakých posunů od doby tábora někteří účastníci dosáhli. Hned nám to vmetlo do tváře, že náš projekt Olbram Challenge je naprostá paráda.

Po oficiálním zahájení jsme se vrhnuli na několik menších aktivit před pořádnou akcí, která nás čekala hned první večer. Tou byla aktivita, kde rozhodla především náhoda, podle toho jaké jste si vybrali první stanoviště, neboť běhat, plazit se, lovit měsíční kameny z řeky, atd. se spacákem v podpaží nemuseli všichni, jelikož tento typ úkolu někteří našli až naposled.

Sobotní ráno jsme uvítali akční rozcvičkou a vzápětí se zklidnili při meditaci, kde jsme provětrali hlavu od myšlenek a jen byli.

Po snídani jsme hráli baseball a na řadu přišel také boj o pevnosti. Z toho nám opravdu vyhládlo, a tak jsme se těšili na oběd. Na jídelníčku se objevili živí pstruzi. Co by to bylo být na Pstruží hned vedle pstruhárny a nedat si grilovaného pstruha.

Po vydatném obědě jsme nechali vytrávit žaludky deskovkami, spánkem či povídáním. V podvečer jsme nakoukli do tajů konspiračních teorií a zkusili si sami nějaké vymyslet a přesvědčit o tom ostatní. Po vydatné večeři jsme byli rozděleni do dvou velkých partyzánských skupin a byli jsme naloženi do aut. Po vysazení na neznámém místě jsme dostali první instrukce. Úkolem bylo se nepozorovaně dostat do hlídaného komplexu, kde byl lék na pandemovou nemoc, kterého jsme se museli zmocnit. Bohužel ne vždy jde vše podle plánu, a tak jsme byli zpozorováni. Vypustili na nás psy, které jsme setřásli během v řece. Tím psi ztratili naši pachovou stopu. Lék úspěšně získaly obě skupiny.

V neděli dopoledne většina dospávala náročný program a po obědě jsme se již bohužel rozjeli domů, zpět do všední reality.

Nutno podotknout, že na víkend hlásili deštivo a ochlazení, naštěstí se tak nestalo a víkend byl parádní se vším všudy a užili jsme si ho na plné pecky.

Za tým Olbram Challenge – Klimecký M.