Jedenáct dní Mimoněm

Petr Frňka, 15. srpna 2016
Po příjezdu nás čekala první hra, která byla určená k zopakování celé cesty z Kopřivnice až do našeho milovaného Olbramu. Slavnostní nástup, který nás vždy první den čeká, byl zase něco. Z malých táborníků se stali malí Mimoni a z vedoucích se stali sloužící známého Zloducha z Olbramu, kterého jsme viděli jen jednou. Následující dny jsme strávili hraním her do celotáborového programu.
Co by to byl za tábor bez koupání a výletů? Koupat jsme se chodili v každé volné chvíli a to k blízkému rybníku Bahňáku, nebo-li „ Kachňák“, jak mu někteří říkají. Dále jsme také navštívili Žerůtky (přírodní koupaliště) a také nedaleký aquapark Unanov. Na prvním výletě nás čekala plavba lodí po Vranovské přehradě. Samozřejmě jsme nemohli vynechat koupání v Bítovské zátoce. Další a zároveň poslední výlet bylo spojení dvou menších výletů. Návštěva Znojma, zdejších obchodů a také znojemské radniční věže, a koupání a dělání „blbostí“ v aquaparku Unanov.
Nesmím zapomenout na naše večerní programy - táboráky, večerní hry, Miss a Missák Olbramu, Talent Olbramu, večerní promítání a další aktivity - si děti nemohly nechat ujít a myslím, že je to velice bavilo.
Tábor nám velice rychle utekl a podle hlavního vedoucího Fofa jsem ani nestihli všechny hry, které byly v plánu. Samozřejmě nesmíme zapomenout podotknout, že celotáborovku vyhrály dva oddíly. Důležité je však se zúčastnit, néé vyhrát a to je ze všeho nejdůležitější.
Nakonec už snad jen říci, že jsme si všichni tábor moc užili a také, že se nám moc povedl. Veliké díky patří hlavnímu vedoucímu Fofovi a také programátorce Jelči, kteří pro nás připravili tak zajímavý program. Další díky patří také ostatnímu personálu za skvělou práci s dětmi. Díky patří také rodičům a dětem, kteří příští rok pojedou s námi zase.

Autor: Štěpánka